Cezayir ticari vizesi için gereken evrakların önemli bir kısmı Cezayir turistik vizesi için gereken temel evraklar ile  aynıdır. Farklı olarak Cezayir ile gerçekleştireceğiniz ticari ilişkileri gösteren evraklar eklenmelidir.

  1. Davet eden şirket yetkilisi tarafından  Ticari Vize Davetiyesi (kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, kişi ile yakınlık derecesi, seyahatin nedeni, seyahat süresi, seyahatin sponsoru ve Cezayir’i ne zaman terk edeceği gibi bilgileri içermelidir. Ayrıca, davet eden kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgisi, şirket pozisyonu, vatandaşlık statüsü belirtilmelidir).
  2. Cezayir ticari vize talebi ticari organizasyon veya fuar katılım amaçlı ise giriş bileti, giriş kartı ya da ticari organizasyonun bilgilerini içeren belgeler eklenmelidir.

Cezayir Çalışma (İşçi) Vizesi

Cezayir’e çalışmak için seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cezayir vize alması gerekmektedir. Cezayir’deki işverenin de doğrudan katkısı olduğu Cezayir vizesi başvuru sürecinde Cezayir’de bulunan şirket Cezayir’de resmi olarak faaliyet gösterdiğini ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan işçiye nasıl bir istihdam alanı yaratacağını anlatan bir davet yazısı göndermeli, Cezayir çalışma izni talebinde bulunan kişi de neden çalışmak için Cezayir’i tercih ettiğini açıklamalıdır.

Cezayir Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Güncel ve arka fonu beyaz olan 2 adet biyometrik fotoğraf.
  2. Cezayir Çalışma Bakanlığı onaylı, Cezayir’de bulunan firmayla yapılmış iş sözleşmesi.
  3. Cezayir Çalışma Bakanlığı onaylı, ülkeye geri dönüş taahhütnamesi.
  4. Cezayir Çalışma Bakanlığı Onaylı, geçici çalışma izni.
  5. Vize Talep Dilekçesi.Şirketin antetli kağıdına, Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılmış, kaşeli ve ıslak imzalı.
  6. Pasaport ve eski pasaportlar(Eski pasaport yok ise Emniyet Şube Müdürlüğünden alınmış Protokol Belgesi)
  7. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.