Cezayir Vize Başvuru Merkezi

Cezayir Vize Başvuru Merkezi

Cezayir Vize Başvuru Merkezi
Cezayir Vize Başvuru Merkezi

Cezayir vize başvurusu nasıl yapılır? Gerekli evraklar nelerdir? Uzmanlardan yardım alınmalı mıdır? Bu soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız. Öncelikle Cezayir’i tanıtmakla başlayalım.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, yüzölçümü, insan ve ticaret trafiği bakımından Afrika’nın en büyük ülkesidir. Liman ticaretinin yanı sıra Avrupa ve Afrika arasında bir köprü konumunda olması ve de sahili ile dünyada önemli bir konuma sahiptir. Akdeniz’e ulaşması, ticari hacimleri, doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi zenginlikleri ile turist kapasitesi de oldukça yüksektir.

 Cezayir, Türkiye ile sadece kurulduğu günden bu yana değil, Osmanlı döneminden beri de iyi ilişkiler sürdüren bir ülkedir. Bu nedenle Türkiye ile ticari ve kültürel alışverişler açısından sürekli ilişkiler kurmuştur. Günümüzde Türkiye’den birçok insan Cezayir’i turizm veya ticaret için ziyaret ediyor.

 Bölgenin siyasi istikrarı arttıkça Türkiye’den Cezayir’e seyahatler hızla artmaya devam ediyor. Türkiye’den Cezayir’e turizm, iş ve kültürel nedenlerle seyahat etmek isteyen vatandaşların vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurusuna tabi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Umuma mahsus (bordo) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Özel pasaport (yeşil), hizmet pasaportu (gri) ve diplomatik pasaport (siyah) olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da seyahatlerinde vize başvurusundan Cezayir’e en fazla 90 gün muaftır.

Tüm vize işlemleriniz için hangi ülke olursa olsun evrak hazırlanma aşamasından başvuru aşamasına kadar Cezayir Vizem Hazır sizinle olacaktır. Firmamız profesyonel kadrosu ile siz değerli misafirlerinin sorunsuz vize işlemlerini gerçekleştirmek için çalışmalarını özenle gerçekleştiren Cezayir vize başvuru merkezi dir.

Cezayir Vizesine Dair Bilgiler

Cezayir vizesine tabi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de yasal olarak ikamet eden yabancı uyruklular, Cezayir Vize Başvuru Formu ve destekleyici belgeleri ile birlikte Türkiye’deki Cezayir Yurtdışı Temsilciliklerine Cezayir vizesi başvurusunda bulunabilirler.

 Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Cezayir’e ve Cezayir’den döviz ithalat ve ihracatı Cezayir yasalarının denetimine tabidir.

 Ülkeden ayrılırken ülkeye girişte beyan edilen döviz miktarı kadar döviz çıkarılabilmektedir. Girişte beyan edilen döviz tutarının harcamalar nedeniyle azalması veya tamamen sona ermesi durumunda, Cezayir’deki döviz bürolarında bozdurulan dövize ilişkin damgalı döviz belgelerinin ayrıca gümrük makamlarına ibraz edilmesi gerekir. Cezayir kanunlarına göre yaptırım ve para cezaları takas kuralına uymayanlar için sağlanır.

 Cezayir vizesine başvurusu öncesinde ülkeye giriş gerektiren her vize türü için vize türü talep edilmelidir. Hazırlanan belgelerin doğru bilgileri içermemesi durumunda vize başvurusunda bulunan kişi cezai yaptırımlara maruz kalabilir.

 Cezayir vizesi başvurusu formu dikkatli ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Cezayir vizesi için gerekli evrakların güncel olması, seyahat amacına uygun olması ve yanlış bilgi içermemesi gerekmektedir. Bu belgelerden en önemlisi davetiyedir.

 Cezayir’de turist vizesi başvurusu yapılmasına rağmen, başvuru sırasında Cezayir’den bir davetiye ibraz edilmesi gerekmektedir. Cezayir’e iş için seyahat etmek isteyen kişilerin de bir davetiye ibraz etmeleri gerekmektedir. Davet adınıza ve pasaportunuzda ki bilgilere göre hazırlanmalıdır.

Her türlü evrak işlerinizde ve başvuru işlemlerinizde Cezayir Vizem Hazır olarak sizlere çok büyük kolaylıklar sağlıyoruz. Tüm işlemlerinizde işine uzman personelimiz birebir ilgi gösteriyor olacaktır. Cezayir Vizem Hazır profesyonelleri hangi ülkeye olursa olsun vize işlemlerinizde kusursuz ve sorunsuz sonuç almanız için sizinle beraberdir.

Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir vize başvurusu için gerekli evrakları sizler için derledik. Aşağıdaki Cezayir Vizesi Gerekli Evraklar listesi Cezayir Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne Cezayir Vize başvurusu için bizzat gidenler için bilgi amaçlı paylaşılmıştır. Bizimle işbirliği yaparak aşağıdaki evrakları hazırlamanıza gerek kalmayacaktır. Cezayir Vizem Hazır sizler için tüm evrakları düzenleyecek ve adınıza başvuru işlemlerini başlatacaktır.

l Seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportun aslı ve düzenlenmiş sayfalarının fotokopisi

l Son 10 yıla ait eski pasaportların düzenlenmiş sayfalarının fotokopisi

l  2 fotoğraf 3 × 3.5 cm

l Eksiksiz ve Cezayir -Vizesi için başvuru formu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara & Vize Al